| Home | Sklep | Informacje | Porady | Gdzie kupić | Współpraca |

Sprawdź jak farbować?

Farbowanie Simplicolem


Próbniki kolorów


Infolinia

Poniedziałek - Piątek

10:00 - 17:00

730-100-880


Home

trwała farba do tkanin - instrukcja Drukuj Email

 

Farbowanie naszymi barwnikami jest dziecinnie proste!

Simplicol przeznaczony jest do farbowania już w temperaturze 30°C (max. 40°C), do nawet najbardziej delikatnych tkanin z bawełny, wełny, jedwabiu, wiskozy, lnu i tkanin mieszanych itp. Jedno opakowanie starcza na 600g wsadu pralki. Jeśli zawartość włókien sztucznych w tkaninach mieszanych przekracza 50%, efekt farbowania może nie być tak intensywny.

    * Simplicol nie jest przeznaczony do włókien syntetycznych (poliester, poliamid, poliakryl), mikrowłókien (goretex, sympatex), materiałów z wypełnieniem puchowym, tkanin z membraną Scotchgard, tkanin nienadających się do prania, powlekanych poliuretanem, tkanin zniszczonych (wytartych).

    * Przygotowanie:  Przy stosowaniu jednego opakowania simplicol waga białego materiału do farbowania na czarno nie powinna przekraczać 600g. Przykładowe wagi suchych ubrań podaje „tabela wag” poniżej.·        Jednorazowo do pralki można włożyć nie więcej niż 1.800 g wsadu, co daje 3 opakowania farby simplicol.

    * Ubrania przeznaczone do farbowania muszą być czyste i bez plam. Tkaniny nie powinny być wcześniej prane z użyciem środka zmiękczającego.

    * Zalecenia: Przy obchodzeniu się z farbą w proszku lub rozpuszczoną należy zakładać gumowe rękawice. Ewentualne zabrudzenia farbą można usunąć chlorowym wybielaczem (w stężeniu 5-10%).  Simplicol  nie niszczy pralki ani tkanin. Po farbowaniu tkaniny nie farbują w kolejnych praniach.    Farbowanie w pralce

    * Pojedyncze sztuki odzieży wywinąć na lewą stronę. Czyste tkaniny/ubrania włożyć do pralki.

    * Otworzyć torebkę z mieszanką przecinając górę opakowania i postawić w pralce (na materiale). W przypadku farbowania z większą ilością torebek postępować w analogiczny sposób.
 
UWAGA: Kolor zawartości torebki nie odpowiada rezultatowi farbowania!

    * Ustawić temperaturę: tkaniny przeznaczone do prania w 30°C prać w 30°C. Tkaniny przeznaczone do prania w 40°C i więcej prać w 40°C.

    * Wybrać program bez prania wstępnego. Bęben pralki powinien być całkowicie wypełniony wodą.

    * Prać z płukaniem i wirowaniem.

    * Po praniu ze środkiem Simplicol należy wyprać tkaninę ponownie w proszku do prania przy najwyższej dopuszczalnej temperaturze (patrz metka). Dzięki temu tkanina uzyska odporność na spieranie.

    * Wyjmij tkaninę z pralki i gotowe!

 

 

SIMPLICOL : farbiarnia, farby do tkanin, barwniki do ubrań, farbowanie odzieży