Preloader

Mamy140 lat doświadczenia

Fabryka farb Simplicol dostarcza Państwu rozwiązania, które dawniej oferowała farbiarnia. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wysokiej jakości barwniki do tkanin. Dzięki produktom Simplicol, nie będzie już Państwu potrzebna farbiarnia, gdyż nasze farby do tkanin przeznaczone są do normalnego użytku w pralce.

Jeśli zdecydujesz się na zakup produktu Simplicol, to w opakowaniu znajdziesz nie tylko intensywny kolor, ale również wieloletnie doświadczenie, a dokładnie – 140 lat doświadczenia. Historia Simplicolu rozpoczyna się w aptece koło Hanoweru. Jej właściciel, Wilhelm Brauns, człowiek bardzo postępowy, szybko odkrywa potencjał wówczas nowoodkrytych farb smołowych. Bez dłuższego wahania zaczyna produkować pierwsze farby do tkanin, starannie odważa je w paczuszkach i wystawia na sprzedaż w swojej aptece.

Krótka historia
fabryki farb

W 1874 William Brauns rozpoczyna produkować i sprzedawać nietoksyczne farby do ubrań dla użytku domowego. Niedługo potem, podejmuje kolejne przedsięwzięcie – produkcję farb anilinowych dla przemysłu. Dziesięć lat po dokonaniach Wilhelma Braunsa, również bracia Nikolaus i Fritz Heitmann zakładają w Kolonii fabrykę nietoksycznych farb. Obaj kupcy, podróżując przez Francję i Holandię, gdzie farby do tkanin to dobrze rozwinięty rynek, zbierają doświadczenia oraz inspiracje i przywożą je ze sobą do Niemiec. Od samego początku koncentrują się na wykorzystaniu farb w gospodarstwach domowych. „Sprawdzone w domowym użyciu farby Heitmanna dają możliwość każdej kobiecie za niewielkie pieniądze odświeżyć sukienki, tkaniny, bieliznę, jednym słowem wszystkie tekstylia i dostosować je do wymogów mody i dobrego smaku” - tak przedstawiała się orientacja rynku w 1934 roku, zawarta w broszurze wydanej z okazji 50-lecia firmy.

Simplicol

Narodziny marki Simplicol 

1928 roku firma Heitmann rejestruje w urzędzie patentowym markę Simplicol. Konkurencja nie pozostaje dłużna i w 1933 roku wprowadza na rynek Citocol. Okres po zakończeniu drugiej wojny światowej wyznacza obu firmom nowy początek: dawni konkurenci zaprzestają rywalizacji i jednoczą się pod wspólną nazwą Brauns-Heitmann. W 1969 roku połączenie to stwarza podstawę do bezprecedensowego rozwoju.

Przyczynia się do tego triumf marki Simplicol. W 1977 roku pionierzy w dziedzinie farb domowego użytku wprowadzają na rynek nowy produkt – Simplicol, pierwsza na świecie odporna na gotowanie i przeznaczone do normalnego użytku w pralce farba do tkanin. Nie trzeba było długo czekać na sukces. W latach 80-tych Simplicol stał się bestsellerem i do dziś utrzymuje pozycję wiodącej marki farb do tkanin na rynku niemieckim.

Inspiracje

Simplicol kupisz w: