Preloader

instrukcja stosowania:
Simplicol barwnik do tkanin intensywny

Proste farbowanie: Szybkie, czyste i bezpieczne farbowanie tkanin w pralce. Innowacyjny barwnik w płynie natychmiast się rozpuszcza: intensywne, równomierne farbowanie, również w nowoczesnych pralkach z systemem oszczędzania wody. Efekt widoczny od razu – pięknie zafarbowana odzież.

Jakie rodzaje tekstyliów można farbować?

Intensywny barwnik do tkanin Simplicol przeznaczony jest do wszystkich tkanin z bawełny, wiskozy, lnu, a także do tkanin mieszanych. Tkaniny mieszane to tkaniny składające się z wyżej wymienionych włókien naturalnych z maksymalnym udziałem 50% syntetycznych włókien (np. poliester, poliamid, poliakryl). Na tkaninach mieszanych efekt barwienia jest jaśniejszy. Kolor przedstawiony na opakowaniu można uzyskać na białych tkaninach. Na materiałach w innym kolorze powstają odcienie mieszane.

Przygotowanie: Jedno opakowanie wystarcza do trwałego zafarbowania ok. 600 g materiału na głęboki kolor (np. 1 para dżinsów, 3 ręczniki do rąk, 4 koszulki lub 1 ręcznik kąpielowy). W razie potrzeby suchy materiał należy zważyć na wadze kuchennej. W przypadku większej ilości tkanin efekt barwienia będzie jaśniejszy. Materiał musi być czysty i niepoplamiony. Przed barwieniem należy wypłukać płyny do płukania tkanin, apretury (środki impregnujące) i środki do dezynfekcji prania.

Wskazówki:

  • Należy stosować maks. 2 opakowania intensywnego barwnika do tkanin Simplicol na jeden proces farbowania.
  • Maksymalnie można farbować 1200 g tkanin na jeden raz.
  • Po barwieniu wzory często pozostają widoczne. Szwy poliestrowe i poliestrowe zamki błyskawiczne nie przyjmują koloru.
  • Plamy, wyblakłe miejsca lub ślady środków wybielających czasami nie zostają całkowicie zakryte podczas barwienia.
  • Nie należy barwić materiałów czysto syntetycznych, takich jak poliester, poliamid, akryl oraz wełna, jedwab i tekstylia z dodatkami specjalnymi (np. wypełnienie puchowe).
  • W razie mało prawdopodobnego osadzenia się pozostałości barwnika w pralce i na elementach z tworzywa sztucznego, można je usunąć za pomocą powszechnie dostępnego wybielacza chlorowego o stężeniu 5–10%.

Warto wiedzieć:

Jednokrotne pranie powtórne jest wystarczające. W ten sposób z tekstyliów i pralki zostaną usunięte ewentualne resztki farby. W przypadku gdy pralka nie jest wolna od osadów z kamienia, proszku, biofilmu (osadu organicznego) resztki farby mogą pozostać w pralce. Zalecamy regularne odkamienianie i czyszczenie pralki.

Bezpieczny dla pralki. Barwienie jest nieszkodliwe dla pralki i kolejnych prań.
Kolor, który zostanie na długo: bez farbowania innych tkanin, bez utraty koloru. Intensywny barwnik do tkanin simplicol trwale wnika w tkaninę. Zabarwione tekstylia można wyprać zgodnie z etykietą dotyczącą prania (20°C do 95°C).
Opakowanie zawiera barwnik, utrwalacz i sól. Nie ma potrzeby dodawania soli.

Sposób stosowania:

  1. Suchy i czysty materiał włożyć do pralki.
  2. Odkręcić nakrętkę butelki. Rozciąć woreczek wzdłuż linii. Butelkę i woreczek ustawić bezpośrednio na ubraniach w bębnie pralki.
  3. Włączyć program Syntetyki 40° bez prania wstępnego.

Po farbowaniu wyjąć butelkę i woreczek. Zabarwione tekstylia wyprać powtórnie w pralce zgodnie z zaleceniami producenta tkaniny (patrz metka) z dodatkiem proszku do prania.

Inspiracje

Simplicol kupisz w: