Tegoroczna wiosna przyniesie prawdziwą rewolucję. Inspiracje, które pojawiły się na najbardziej prestiżowych wybiegach mody nigdy wcześniej nie były tak barwne. To sprawka widocznie powracającego trendu lat osiemdziesiątych i znużenia smutnymi pastelami. Chcesz wiedzieć na jakie zestawy kolorów postawić przy dekorowaniu wnętrz i które z nich pozwolą Ci uatrakcyjnić swój wygląd? Poniżej zestawienie najmodniejszych kolorów tego sezonu.

 

Odświeżająca zieleń

Razem z pierwszymi dniami wiosny powinniśmy zabrać trochę zieleni zza okna do wnętrz naszych mieszkań i szaf. Trend ten będzie szczególnie istotny dla przedstawicieli ruchu Eko, którzy aktualnie wyraźnie demonstrują swoją jedność z naturą. Warto dodać, że pierwszy raz od dawna nie jest to odcień pastelowy, tylko żywy i wyrazisty. Jednak nie samą zielenią człowiek żyje. Żeby modnie prezentować siebie i swoje mieszkanie, nie wystarczy przefarbować każdego elementu wystroju i garderoby na zielono. Z jakimi kolorami najlepiej łączyć ten bez dwóch zdań najbardziej wiosenny odcień? Styliści radzą: z czernią i granatem.

Paleta Simplicol oferuje dopasowane barwniki:

1813
Frühlings-Grün
Wiosenna zieleń

 

Słodka cytryna

Od bardzo dawna ignorowany był kolor cytrynowej żółci, który w tym sezonie ma okazję się wyróżnić. Odcień ten idealnie stymuluje pogodny nastrój, dzięki czemu samopoczucie otaczających się nim ludzi jest po prostu lepsze. Kolor sam w sobie jest piękny, jednak jeśli chodzi o ubiór to niełatwo jest go nosić. Cytrynę szczególnie mocno poleca się do stylizacji sportowych lub typowo letnich i zwiewnych. Kolor żółty nie od dziś najlepiej sprawdza się w połączeniu z klasycznym zestawem czerni i bieli.

Paleta Simplicol oferuje dopasowane barwniki:

1801
Sonnen-Gelb
Słoneczno-żółty

 

Moc mango

Intensywny pomarańcz to nowy, lepszy czerwony. W modzie polecany do wszystkiego - od kombinezonów po futra. Jako kolor ciepły, aktywny i jaskrawy jest idealny do akcentowania wystrojów wnętrz spokojnych, zaaranżowanych w kolorach ziemistych. Jako symbol spontaniczności najbardziej polecamy go osobom pewnym siebie, które uniosą niesforny charakter tej barwy. Pomarańcz najestetyczniej komponuje się z granatem i beżem.

Paleta Simplicol oferuje dopasowane barwniki:

1802
Mango-Orange
Mango-pomarńcza

 

Połysk fuksji

Im bardziej różowo - tym lepiej! Fuksja tak modna od dłuższego czasu na butach, ustach i paznokciach, tej wiosny zdominuje każdy element kobiecej garderoby. Mało tego - coraz więcej fryzjerów namawia swoje klientki do aplikowania delikatnych odcieni różu na włosy. Stylizacje odpowiadające gustowi lalki Barbie wreszcie będą mieścić się w granicach dobrego smaku. A w mieszkaniu? Pełna dowolność! Szczególnie jeśli chodzi o dodatki, takie jak: pościel, obrusy, zasłony. Koniecznie mieszaj fuksję z beżami, wyrazistą żółcią, ciemną zielenią i… fuksją.

Paleta Simplicol oferuje dopasowane barwniki:

1805
Fröhliches Pink
Wesoły róż
1806
Sinnliche Beere
Zmysłowa jagoda

 

Baw się stylami

Z sezonu na sezon zabawa stylami to coraz modniejsza maksyma. Miej odwagę i dobieraj kolory przede wszystkim bazując na własnych odczuciach. Jeżeli ulegniesz trendom, a odcień kupionego przez Ciebie materiału okaże się niedopasowany i spowoduje, że poczujesz się niekomfortowo - pamiętaj, że kolor to tylko kolor i można go zmienić!