Najmodniejsze trendy zazwyczaj cechuje wygórowana cena. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które pozwalają przerobić stare ubrania niskim kosztem, gwarantując przy tym niepowtarzalny look. Idea DIY, czyli Zrób to sam zakłada samodzielne uzyskanie różnorakich efektów bez pomocy specjalistów. Poniżej przedstawiamy aktualne trendy modowe, które można wprowadzić do garderoby unikając niekończących się wypraw do sklepów.

1. Naszywki

Trend, który był mocno zauważalny już w poprzednim sezonie. Kojarzące się z dziurawymi spodniami z dzieciństwa, teraz obecne są wszędzie. Różnorodne wzory i kształty zachęcają do zdobienia nimi każdej części garderoby, począwszy od jeansowych kurtek, przez bluzeczki, po torebki, a nawet buty. Naszywki idealnie przełamują poważne stylizacje, którym nadają naturalnego luzu. Znacznie wygodniejszym niż standardowa naszywka rozwiązaniem są tak zwane haftowane naprasowanki. Aplikacja trwa nie dłużej niż 2 minuty, a największa jej trudność polega na rozpoznaniu strony, którą należy przyprasować do materiału.

2. Jeansowe szorty

Historia większości szortów domowej roboty zaczyna się od wizyty w lumpeksie lub przegrzebania szafy w poszukiwaniu startych i niemodnych długich spodni. Im wyższy stan i bardziej znoszony materiał tym lepiej. Jest tylko jedna zasada, która obowiązuje podczas skracania jeansowych spodni - tylna strona nogawek zawsze musi być dłuższa od przedniej. Jeżeli nie czujesz pewności, że dobrze wyznaczysz kształt - użyj ulubionej pary szortów, niech posłużą Ci jako wzór. Poza strzępieniem materiału, warto odważyć się na podrasowanie spodenek specjalnymi elementami koronkowymi, które aplikuje się przyprasowując na materiał.

3. Topowa zieleń

Instytut Pantone ogłosił kolor Greenery najmodniejszym kolorem roku 2017. Zieleń niepopularna jeszcze wśród Polek znajduje coraz więcej zwolenniczek na całym świecie. Idealnie podkreśla kolor opalonej skóry, a najlepiej łączy się z czarnym, białym, metalicznymi odcieniami srebra i złota oraz delikatnymi pastelami. Aby uzyskać ubrania w tak modnym kolorze wystarczy wykorzystać zszarzałe, białe ciuchy i nadać im nowe życie. Jak? W tym celu warto wypróbować moc barwników do tkanin. Najwygodniejszym z nich jest Simplicol, który farbuje tkaniny podczas prania w pralce. Kolor barwnika z palety producenta odpowiadający odcieniowi Greenery to Wiosenna Zieleń.

4. Sweter bez pleców

Letnim wieczorem nic nie sprawdza się tak bardzo jak przewiewne okrycie. Niestety stosunkowo ciężko jest dostać szalenie modne swetry z rozcięciem na plecach. To żaden problem. Alternatywą może być wykorzystanie zwykłego swetra z dekoltem w serek i przecięcie go z tyłu. Żeby całość dało się nosić, należy przyszyć do swetra rzepy na taśmie, które będą łączyć ze sobą dwie części swetra.

Kiedy zainteresuje Cię któryś z najpopularniejszych aktualnie trendów, nie decyduj się od razu na kosztowne zakupy. Warto wcześniej przejrzeć blogi typu DIY w poszukiwaniu inspiracji. Możliwe, że natchniona dużą dawką pomysłów sama wpadniesz na rozwiązanie, które pozwoli Ci uniknąć męczącej wizyty w centrum handlowym. Nie zapomnij podzielić się wtedy swoim patentem z innymi.