Po wielu latach funkcjonowania w tym samym miejscu często bywa tak, że nudzi nas nawet najbardziej atrakcyjne wnętrze. Rzadko kiedy udaje się wygospodarować czas i pieniądze na całkowitą rearanżację przestrzeni w domu. Łazienka to pomieszczenie, które w kontekście zmian pozornie kosztuje najwięcej. Przedstawiamy najmodniejsze sposoby na wykorzystanie idei DIY w sposób łagodny dla portfela.

1. Spraw sobie więcej miejsca

W małych łazienkach nie dość, że trudno jest wprowadzić większe zmiany, to dodatkowo wyjątkowo ciężko jest uniknąć bałaganu. Aby zachować porządek, kiedy szafki są zapchane, polecamy stworzyć domowej roboty pojemniki na kosmetyki i inne przedmioty. Mogą przybierać one różną formę. Przykład przedstawiony poniżej pokazuje jak można wykorzystać część wieszaka na ręczniki, pudełka wielofunkcyjne i sznurki, aby zyskać więcej miejsca w łazience.

 

 

2. Zamień plastikowe opakowanie na stylowy pojemnik

Rzeczy w łazience, które wymagają najczęstszego uzupełniania to przede wszystkim: waciki, patyczki higieniczne i mydło do rąk. Plastikowe opakowania, w których sprzedaje się te produkty nie dość, że wyglądają nieładnie, to jeszcze są niepraktyczne. Na pewno choć raz zdarzyło Ci się w pośpiechu rozerwać opakowanie patyczków higienicznych tak, że wszystkie rozsypały się na podłogę. Detale są ważne, dlatego tak prosta zmiana może znacząco wpłynąć na odbiór Twojej łazienki. Spróbuj wykorzystać w tym celu słoiki (w formie wiszącej lub stojącej).

 

 

3. Rozpal nastrój

Jeszcze nie chowaj słoików! Zamiast używać zwykłych świeczek do relaksacyjnej kąpieli, stwórz swój wyjątkowy świecznik. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć zalania świeczki i będzie spójne z pozostałymi elementami stworzonymi ze słoików, opisanymi wyżej. Świeczniki możesz ozdobić na wiele sposobów. W zależności od gustu zainspirować Cię mogą sznurki, wstążki, naklejki, farby do malowania po szkle, ozdobne taśmy z kamyczkami, brokat, a nawet kora drzew czy liście.

 

 

4. Spójna kolorystyka

Charakter Twojej łazienki może być skutecznie podkreślony przez kolor ręczników. Żeby dopasować ręczniki do ścian czy innych elementów pomieszczenia, nie musisz od razu kupować nowego kompletu. Spróbuj sama pofarbować swoje bawełniane ręczniki na wybrany kolor kierując się zasadami, które wskazuje koło kolorów (więcej na ten temat znajdziesz w jednym z poprzednich artykułów: Jak łączyć kolory? Zestawienia barw ciepłych i zimnych w stylizacjach modowych i we wnętrzach). W tym celu polecamy barwnik Simplicol Intensywny, który farbuje tkaniny podczas prania w pralce. 

 

 

5. Lustro w ramie

Popularnym sposobem na podwyższenie standardu łazienki jest obramowanie lustra. W zależności od stylu możesz zdecydować się na gotową ramę w odpowiednim rozmiarze lub eksperymentować. Tutaj możliwości jest wiele, zaczynając od wyklejania ramy miedzianymi monetami lub połamanymi płytami CD, po ozdobienie jej patykami. Poniżej przedstawiamy najciekawsze rozwiązania.

 

 

Dostęp do serwisów z licznymi pomysłami oraz blogów hobbystycznych pozwala na tworzenie przestrzeni dookoła Ciebie w sposób bardzo kreatywny i mocno spersonalizowany. Raz na jakiś czas możesz odbyć podróż po internecie, żeby sprawdzić czy przypadkiem nie jesteś w stanie uatrakcyjnić swojego wnętrza w sposób praktycznie bezkosztowy.